Adana Evden Eve Nakliyat ve Taşımacılık Hizmetleri

Taşınmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

  • AnaSayfa
  • /
  • Taşınmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Taşınmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Taşınmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey, taşınma süreci gerçekten çok stresli ve zahmetli bir süreç ve bu süreçte insanlar çoğunlukla yapılacak işlerini son bir haftaya ya da son birkaç güne bırakıyor. Taşınmadan önce bilmeniz gerekenler, Ancak Adana evden eve nakliyatta aksilik yaşanmaması için birkaç önlem almamız ve planlı hareket etmemiz gerekir. Evden eve nakliyat sürecinde taşınmadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir?

Taşınmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Taşınmadan önce en azından 2-3 haftanızı hazırlık sürecine ayırmanız gerektiğini düşünüyorum. Çok fazla zaman isteyen bu hazırlığa ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olacaktır. Bu konuda şu sözü akılda tutmanızda fayda var, “Taşınana kadar eşyanızın gerçekte ne kadar olduğunu bilemezsiniz.” Bundan dolayıdır ki bir hatada toplarım diye düşüneceğiniz eşyalarınız için daha fazla süre gerekebilir. Adana evden eve Merkez Nakliyat

Zor Olanı Önce Yapmak

Eşya toplamaya, evinizde kullanmadığınız bir köşede duran büyük dolaplar veya az kullanılan malzemelerin bulunduğu odalardan başlayın. Neleri götürüp götürmeyeceğinize karar verin ve götürülecekleri paketlemeye başlayın. Kullanmadığınız eşyalarınızı belirleyin ve kullanılabilecek olanları bağışlayın, çok eski olanları atın ve böylece evinizde genel bir temizlik yaparak eşya sayısını minimuma indirin.

Eşya Listesi Hazırlamak

Nakliyat sırasında taşınacak olan tüm eşyalar için bir liste tutun ve fiyat teklifi alacağınız firma ile paylaşın. Böylece nakliye firmanıza da kolaylık sağlayacak ve eşyanıza göre donanım sağlanacaktır.

Yeni Eviniz İçin Yerleşim Planı Hazırlamak

Nakliyattan önce kolaylık sağlamak adına yeni evinizin her odasının hangi oda olacağını belirleyin ve firmanın bilmesini sağlayın. Böylece eşyalarınız doğru odalara taşınacak ve daha hızlı bir taşıma işlemi yapılacaktır.

Nakliyat Sigortası

Adana evden eve nakliyat sigortasının kapsamın ne kadar olduğunu bilin. Eşyalarınızın bulunduğu aracın kaza yapması durumunu sigortaladığınızı bilmeniz önemlidir. Aksini gösteren bir durum varsa sigorta acentesinden bilgi alın ve hangi konularda sigorta sağlandığına emin olun.

Nakliyat Firmasının Taşımayacağı Eşyalar

Adana evden eve nakliyat firmaları kimyasal, yanıcı, patlayıcı ve ev eşyası niteliği olmayan eşyaları taşımazlar. Bu konuda dikkatli olun ve mutfak tüpleri, kömür, odun gibi şeylerin taşınmasını istemeyin.

Nakliyat Firması Hangi İşleri Yapmaz?

Bu firmalar taşıma dışında montaj alanına giren, klima sökme takma, duvar delme, uydu anteni ve avize montajını üstlenmezler. Bu konuda nakliyat firmanız ile görüşün ve anlaşın. Taşınma günü sorun yaşamak için planınızı oluşturun.

Adana Evden Eve Nakliyat Firması İhtiyacınız mı var?