Adana Evden Eve Nakliyat ve Taşımacılık Hizmetleri

Evden Eve Nakliyat Sırasında Yapılan Hatalar

  • AnaSayfa
  • /
  • Evden Eve Nakliyat Sırasında Yapılan Hatalar

Evden Eve Nakliyat Sırasında Yapılan Hatalar

Evden eve nakliyat sırasında yapılan hatalar, İnsanlar yaşadıkları yerden bir başka konuma farklı sebepler ve ihtiyaçlar yüzünden taşınmak zorunda kalabilirler. Bu taşınma süreçleri zor ve zahmetli olarak bilinir. Bu zorlu ve bir hayli yorucu olan süreci kolaylaştırmak için bir takım tavsiyeleri okumak ve uzman kişilerin yorumlarını dinlemek işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Bu yüzden bizler de bu yazıda sizlere taşınma sürecinde dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz. Taşınma sürecinde yapılan hataların neler olduğu konusunda fikir vererek sizleri bu konuda dikkatli olmaya yönlendireceğiz. Evden eve nakliyat sırasında yapılan hatalar aşağıdaki gibidir.

Evden Eve Nakliyat Sırasında Yapılan Hatalar

1.Evden eve nakliyat hakkında araştırma yapmamak

Taşınma öncesi en sık yapılan hatalardan birisi araştırma yapmadan hızlı şekilde karar verilmesi. Bu yüzden bu hataya düşmemek için detaylı bir araştırma yapmak gerekiyor. Eğer ki bir taşıma firması ile çalışacaksanız, mutlaka öncesinde farklı firmaları arayarak fiyat alın sunacakları imkanlar konusunda detaylı bilgileri not edin. Araştırma yapmaktan çekinmeyin ve asla korkmayın böylece en doğru hizmeti alacağınız firmayı daha rahat şekilde ulaşabilirsiniz. Bu alanda deneyimli olan firmalarla iletişime geçin ve hizmetlerini not edin. Detaylı olarak fiyat teklifi alın ve sonuç olarak en doğru firmayı bularak karar verin. Böylece içiniz rahat bir şekilde bu süreci tamamlamış olacaksınız.

2. Koli Yerine Poşet ile Taşıma Yapmak

Sık yapılan bir diğer hata ise eşyaları poşet ve benzeri şeylerle taşımaya çalışmaktır. Bu yüzden taşıma sürecinde eşyalarda ciddi sorunlar ve hasarlar meydana gelmektedir. Kırılma ve benzeri sorunlarla karşılaşmamak için taşınma öncesinde tüm eşyalarınızı kolilere koymanızı tavsiye ederiz. Koliye koyamayacağınız eşyaları ise örneğin; çamaşır makinesi ve buzdolabı bu ürünleri kolilerle sarabilir ya da eski battaniye gibi eşyalarla sararak sürtme ve benzeri hasarlara karşı çizilmesinin önüne geçebilirsiniz.

3. Sigortalı Taşımacılık Yaptırmamak

Profesyonel bir destek almaya karar veren aileler sigortalı taşımacılık konusunda bir talepte bulunmamaktadır. Bu yüzden yetki belgesi ve taşıma belgesi olmayan kişilerin de piyasada eşya taşımalarını sağlamaktadırlar. Bu kişiler olası hasar ve kazalarda sigorta yapmadığı için zararı karşılamayacak sizin mağdur olmanızı sağlayacaklardır. Bu yüzden bu gibi soru işaretlerini ortadan kaldırmak için her zaman sigortalı taşımacılık yaptırmaya özen gösterin. Sigortalı taşımacılık yapan ve yetki belgesi olan K3 taşıma belgesine sahip olan nakliyat firmaları ile çalışın.

4. Planlama Yapmamak

Yapılan hataların en önemlilerinden birisi de taşıma öncesinde olan yapılmamasıdır. Plansız yapılan nakliyat süreçleri içinden çıkılmaz bir hale dönüşecektir. Eşyalar birbirine girecek, aradığınız şeyi bulmakta zorluk çekeceksinizdir. Bu yüzden eşya taşıma öncesinde plan yapmak ve plana bağlı kalarak hareket etmek önemli bir unsurdur.

5. Taşıma İşini Aceleye Getirmek

Acele ile taşıma yapmak mutlaka bazı sorunları ortaya çıkaracaktır. “Acele işe şeytan karışır” ata sözünde anlatıldığı üzere yapılan acele işlerde mutlaka bir aksilik oluşur. Bu yüzden eğer ki zamanınız varsa planlı bir şekilde taşıma işi yürütmek size çok daha büyük kolaylık ve kazanç sağlayacaktır. Özellikle mevsim seçme şansınız varsa en uygun mevsimi seçmeniz büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

6. Nakliyeci Bulma İşini Son Ana Bırakmak

Profesyonel bir destek almaya karar verdiğinizde son ana bırakmayın. Mutlaka en az 1 aylık süreç boyunca araştırma yapın, farklı firmalarla görüşün ve sonunda gerek yaklaşım olarak gerekse yapılan iş ve hizmet olarak size en yakın gelen firma ile anlaşın. Tabi bunları yapmadan önce tüm firmalarla görüşmeli ve ücretsiz ekspertiz hizmetlerinden faydalanmalısınız. Böylece taşıma sürecinin nasıl işleyeceği ve taşıma sırasında alacağınız hizmetleri önceden bilmiş olursunuz.

Evden eve nakliyat sürecinde hata yapmak istemiyorsanız nakliyat firmanızı iyi seçmeli ve öncesinde detaylı araştırma yapmanızda fayda vardır.

Adana Evden Eve Nakliyat Firması İhtiyacınız mı var?