Adana Evden Eve Nakliyat ve Taşımacılık Hizmetleri

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

  • AnaSayfa
  • /
  • Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden eve nakliyat tavsiyeleri, Ev taşıma sırasında kullanılmayan pek çok eşyanın ortaya çıkması, paketleme ve ambalajlama sırasında yaşanan zorluklar adeta bu sürecin kabusa dönüşmesine sebep olmaktadır. Bizler de bu yazımızda sizlere ev taşırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir vererek bu konuda farklı tavsiyelerde bulunacağız. Adana ev taşıma sürecinde bu tavsiyelere dikkat etmeniz halinde çok daha konforlu ve pratik şekilde taşınabilirsiniz. Evden eve nakliyat tavsiyeleri ev taşıma yapacaklar için aşağıda listelenmiştir.

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden eve nakliyat tavsiyeleri, Ev taşıma sırasında kullanılmayan pek çok eşyanın ortaya çıkması, paketleme ve ambalajlama sırasında yaşanan zorluklar adeta bu sürecin kabusa dönüşmesine sebep olmaktadır. Bizler de bu yazımızda sizlere ev taşırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir vererek bu konuda farklı tavsiyelerde bulunacağız. Adana ev taşıma sürecinde bu tavsiyelere dikkat etmeniz halinde çok daha konforlu ve pratik şekilde taşınabilirsiniz. Evden eve nakliyat tavsiyeleri ev taşıma yapacaklar için aşağıda listelenmiştir.

1.Planlı ve Düzenli Hareket Edin

Taşınma sürecinin pratik, hızlı ve kusursuz olmasını istiyorsanız öncelikle bir plan dahilinde hareket etmelisiniz. Kafanıza göre bir oradan bir buradan başlayarak evin tümünü toplamaya ya da paketlemeye çalışmayın, bu durum bir süre sonra içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Çünkü yıllar boyunca kullandığınız eşyaların içinde ya da altından, kıyısından köşesinden mutlaka unutulmuş farklı eşyalar ortaya çıkacaktır. Bu yüzden böyle bir kargaşanın içinde kendinizi bulmak istemiyorsanız mutlaka planlı şekilde hareket edin. Önce çocuk odasından başlamak ya da önce mutfak eşyalarının tümünü paketlemek gibi kendinize bir plan ve düzen oluşturun.

Küçük Fakat Hacimli Kutular Tercih Edin

Büyük ve ağır paketlerin yanı sıra en fazla 30 kg olacak şekilde, bir kişinin rahatlıkla taşıyabileceği kolileri tercih edin. Böylece bu kolilerin içine hem ıvır zıvır eşyalar hem de normal günlük kullanım eşyaları rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Bu da size çok daha kusursuz ve konforlu bir taşıma sunacaktır. Bunun için yapılan araştırmalar ortalama bir kişinin rahatlıkla taşıyacağı kilogram miktarını 30 olarak belirlemiştir. Bu kolilerin taşıma sırasında sıralanması, üst üste konması da çok daha rahat olacaktır.

2. Kırılacak ve Kırılmayacak Ayrımı

Mümkün olduğu kadar tüm eşyalarınızı kolilemeye özen gösterin. Kırılacak ve kırılmayacak olan eşyaları özenle paketledikten sonra etrafını iyice koli bandı ile bantlayın. Ardından CD ya da DVD kalemi diye piyasada bulunan kalemler ile bu bantların üzerine kolay ve okunaklı şekilde yazı yazabilirsiniz. Kolinin içinde yer alan eşya hakkında kolinin üzerine not düşün. Böylece çok daha kusursuz bir taşınma olacağı gibi derli toplu ve düzenli bir şekilde eşyalarınız hazır olacaktır.

3. İhtiyaçlarınıza Göre Sıralayarak Koli Yapın

Sık kullandığınız eşyaları en son koli yapmaya özen gösterin. Böylece taşınmadan önce ihtiyaç olması halinde bu eşyalara ulaşmanız kolay olacaktır. Bunun yanı sıra taşındığınız evde yine bu eşyaları en son araca yükleyeceğiniz için ulaşmanız kolay hale gelecektir. Yılda bir ya da birkaç kere ihtiyaç duyacağınız eşyaları genellikle ilk olarak paketleyin ve ilk araca yüklenecek koli olarak sıralamaya koyun. Böylece bu eşyalara ihtiyaç duymayacağınız için ulaşılmayacak bir noktada olması pek sorun yaratmaz.

4. Yeni Evinize Yerleşim Aşaması

Tüm eşyalarınızı yeni evinize taşıdıktan sonra yine ilk olarak en çok ihtiyaç duyacağınız paketleri açmanız gerekecektir. Bu yüzden bu koliyi bulun ve açarak işe başlayın. Temelde ihtiyaç duyulan eşyaları açıp yerlerine yerleştirdikten sonra artık diğer eşyalara geçebilir, sırası ile kolileri açarak yerleşim yapabilirsiniz.  Tüm kolileri aynı anda yerleştirmeye çalışmayın. Taşınma gününüzü dinlenmeye ayırın, birkaç gün içinde zaten tüm eşyalar yavaş yavaş yerlerini bulacaktır.

5. Profesyonel Bir Destek Alın

Tüm bu sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız profesyonel bir nakliye firması ile anlaşarak paketleme ve ambalajlama sürecinden diğer tüm aşamalara kadar hızlı ve pratik bir şekilde taşınma talep edebilirsiniz. Nakliye firmalarının sunduğu asansörlü ve sigortalı taşıma imkanından faydalanarak hızlı ve güvenli bir şekilde evinizi taşıyabilir, elinizi bile sürmeden tüm eşyalarınızı eski evinizden yeni evinize geçtiğine şahit olabilirsiniz. Bunun için Adana evden eve nakliyat firması olarak bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Adana Evden Eve Nakliyat Firması İhtiyacınız mı var?